הסלון לאמנות נפתח בפברואר 2020 במטרה לשמש כגלריה לתערוכות קבוצתיות ותערוכות יחיד, למפגשי שיח גלריה, הרצאות ואירוח בודדים וקבוצות של מבקרים, שפוקדים באורח קבע את קריית המלאכה בתל אביב. אני פועלת במקום כחלק מקהילה של כ-300 אמנים ומספר גלריות נוספות. הגלריה נפתחה בסמוך לסטודיו שלי, בו אני יוצרת מאז חודש נובמבר 2018. שני המקומות גם יחד - שרק קיר בודד מפריד ביניהם - משמשים לי כבסיס ליצירה, לאוצרות, לכתיבה, למפגשים עם אמנים ושוחרי אמנות ולמחשבות על התערוכות הבאות.

הקורונה תפסה את כולנו לא מוכנים, ושבועיים לאחר שהעמדתי בסלון לאמנות את תערוכת הנושא הראשונה "פמאז'", באוצרותי, נכפה עלינו הסגר הראשון שנמשך קרוב ל-6 שבועות. לוח התערוכות השתנה, אמנים חששו להציג בעת קורונה והספק חלחל. הצלחתי להעמיד עוד תערוכה קבוצתית בשם "כתוב בקפה" ולאחריה תערוכת יחיד "12 השבטים" של אריק שניידר - ושוב נכפה עלינו סגר שני... בכל התקופה המטלטלת הזו החזקתי לבדי בסלון לאמנות כי חששתי לוותר עליו. רק כאשר החלו דיבורים על סגר שלישי, בזמן שהעמדתי את תערוכת היחיד "יונה" לחדוה אטלס בן-דוד, התחלתי לחשוב על גיוס שותפים להחזקת המקום. פניתי אל אמנים עמיתים לפי שני קריטריונים: האחד - כאלה שאינם מחזיקים בסטודיו בקרית המלאכה; והאחר - שהם בני אדם ואמנים שעבדתי איתם בעבר ברוח טובה ובהערכה הדדית. שמחתי מאוד להיענות הגורפת והחל מתאריך 1.12.2020 הסלון לאמנות שהקמתי כמעט שנה קודם לכן, היה ל"סלון משותף לאמנות" שאותו יחזיקו יחד אתי: אורי גלאון, אתי גדיש דה-לנגה, ויויאן בירקנפלד, חגי ארגוב, לאה טופר, מירי שטראוס טללים ומעיין תדמור. בתוך ימים ספורים עוצב הלוגו החדש, הודפסה הזמנה, נכתב טקסט והתערוכת ההיכרות הקבוצתית הראשונה שלנו "בזמן שעצר" - הועמדה בחלל הגלריה בהתרגשות ניכרת. התבקשתי לאצור את התערוכה וביקשתי מחבריי לבחור עבודה או שתיים שנעשו בעת האחרונה ושלדעתם מייצגת אותם נכונה. התערוכה עוררה סקרנות רבה גם בשל השינוי שערכנו באופי הגלריה וגם בשל הגיוון הרב בעבודות, והיא ננעלה בתאריך 26.12.2020. ביום נעילת התערוכה כבר דווחנו על הסגר השלישי...

מרגע שיוסר הסגר השלישי, ולמשך השנה הקרובה, יוצגו בסלון המשותף לאמנות בעיקר תערוכות יחיד של השותפים, תערוכות קבוצתיות, תערוכות מכירה ותערוכה שאאצור לאמנים מבחוץ.

הסטודיו שלי, הסמוך לגלריה, ממשיך לפעול כרגיל אך אארח בו מפעם לפעם אמנים אחרים במתכונת "קיר אמן". במהלך חודש דצמבר העמדתי בו את עבודותיה של רוז בר-נור בתערוכה "מרחק נגיעה - כמעט". הלוגו "סלון לאמנות" - שעיצב עבורי אייל זקין - יתייחס מעכשיו רק לכל מה שקורה בסטודיו. הלוגו "סלון משותף לאמנות" - יתייחס מעתה רק למה שקורה בגלריה השיתופית באותה כתובת.

נשמח לארח אתכם בשעות פעילות הגלריה והסטודיו, ועל פי הפרסומים הרלוונטיים.

ד"ר נירה טסלר

אורי גלאון

ציור, צילום, מדיה דיגיטלית, שירה

גלאון עוסק בציור, צילום, מדיה דיגיטלית וכותב שירה, מבלי להפריד בין היצירה החזותית והמילולית. גלאון הוא נכה צה״ל קטוע יד, שהתגבר על מגבלתו ולא ויתר על האמנות, שמשמשת לו כלי ביטוי

קרא עוד  

אתי גדיש דה-לנגה

פיסול, ציור

בוגרת מדרשה, תואר שני בחינוך לאמנות. מתרכזת בפיסול בעץ בשילוב חומרים ממוחזרים

קרא עוד  

ויויאן בירקנפלד

ציור

מלמדת ציור ורישום ומרצה לתולדות האמנות. היא אוצרת בבית אמני ראשון לציון, והציגה את עבודותיה בערכות קבוצתיות רבות בארץ ובחו"ל.

קרא עוד  

חגי ארגוב

ציור

אמן ומורה לציור. בוגר המדרשה לאמנות

קרא עוד  

לאה טופר

ציור

בוגרת מכון אבני ובעלת תואר שני בחוג לתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב. הציגה תערוכות יחיד וקבוצתיות.

קרא עוד  

מירי שטראוס טללים

אמנית בוגרת בצלאל, חיה בירושלים ועובדת בסטודיו בדרום תל אביב. הציגה בתערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות.

קרא עוד  

מעיין תדמור

את האומנות גיליתי בסביבות גיל ארבעים. התחלתי לצלם, לצייר ולפסל ובמקביל עשיתי הסבה מקצועית מהוראה לתרפיה באומנות.

קרא עוד  

נירה טסלר

ציור

אוצרת עצמאית ויוצרת בסטודיו בקרית המלאכה בתל אביב. בחודש פברואר 2020 פתחה בחלל הסמוך לסטודיו את הסלון לאמנות –שישמש כגלריה ומקום מפגש לשוחרי אמנות.

קרא עוד