ננעל

הסלון לאמנות, שנחנך למעשה עם התערוכה "פמאז'", באוצרותי, ב-14.2.2020, שרד שני סגרים ממושכים כתוצאה מפנדמיית הקורונה. רשימת האמנים המציגים נדחתה והשתנתה חדשות לבקרים. בין סגר אחד למשנהו הצלחתי להעמיד עוד תערוכות, והנה, התקרב מועד סיום חוזה השכירות של המקום ובתקשורת כבר דיבורים על סגר שלישי... ההחלטה לוותר על המקום המיוחד הזה, שמיקומו בטבורה של קרית המלאכה ובצמוד לסטודיו שלי, הפכו אותו לאוצר של ממש, היתה קשה מאוד. עם זאת, הפנמתי את העובדה שהעיתוי כה גרוע, עד שכדאי לי לחשוב על פתרונות יצירתיים. ניסיתי את האפשרות לגייס אליי כשותפים אמנים עמיתים שאינם מחזיקים בסטודיו בקרית המלאכה ולכן יהיה להם עניין להחזיק במשותף בחלל גלריה במרכז הקריה. ואכן, לאחר התלבטויות קבלתי את הסכמתם של שבעה אמנים ובני אדם נהדרים, והחל מתאריך 1.12.2020 הסלון לאמנות היה ל"סלון משותף לאמנות". שותפיי החדשים הם: אורי גלאון, אתי גדיש דה לנגה, ויויאן בירקנפלד, חגי ארגוב, לאה טופר, מירי שטראוס טללים ומעיין תדמור. חתמנו על כל מה שצריך, אורי (ג'ימי) עיצב לוגו, ויויאן עיצבה הזמנה ואני כתבתי את הטקסט. ביום שישי -4.12 כבר העמדתנו תערוכת היכרות קבוצתית במטרה להציג את השותפים בפני ציבור שוחרי האמנות, ידידי הגלריה ועמיתיי האמנים בקרית המלאכה. התערוכה "בזמן שעצר", באוצרותי, מציג כל אמן שותף את העבודות המאפיינות אותו מהעת הזו.


  • תאריך: 04/12/2020 06:10 PM - 26/12/2020 12:54 PM
  • מיקום שביל המרץ 5, תל אביב יפו, ישראל (מפה)
  • מידע נוסף: קומה 1

תיאור

בזמן שעצר

תערוכת היכרות קבוצתית // בהשתתפות האמנים:

אורי גלאון / אתי גדיש דה-לנגה / ויויאן הירש בירקנפלד / חגי ארגוב / לאה טופר /

מירי שטראוס טללים / מעיין תדמור / נירה טסלר


הסלון לאמנות, שפתחתי בפברואר 2020 כחלל תצוגה סמוך לסטודיו בקרית המלאכה, שינה את פניו והחל  מ- 1.12.2020 היה ל"סלון משותף לאמנות". אנו, האמנים השותפים, בחרנו להציג בתערוכת הפתיחה עבודות שנעשו בזמן שעצר מלכת, שיבש את חיינו ופגע בעולם האמנות והתרבות. עבודות אלה משקפות את דרכנו האמנותית, סגנוננו ואמירתנו בעת הזו.

התערוכה הקבוצתית "בזמן שעצר" היא הזדמנות לערוך חשבון נפש, לבחון מה השתנה בנו ובעבודתנו, להתעכב ולהביט סביבנו על העשייה האמנותית של האחרים, ובתיווכה להבין איך ולאן ממשיכים מכאן... 

אוצרות וטקסט: ד"ר נירה טסלר